Connect with us

Polska

Schetyna o starcie Magdaleny Adamowicz: decyzja się opóźni

Dodano

dnia

Magdalena Adamowicz/Fot. Janusz Lewandowski/oficjalny profil społecznościowy polityka
Magdalena Adamowicz/Fot. Janusz Lewandowski/oficjalny profil społecznościowy polityka

Grzegorz Schetyna w porannej rozmowie Radia ZET komentował nie tylko pojawienie się „Wiosny” Roberta Biedronia na scenie politycznej, ale także ewentualny start wdowy po prezydencie Adamowiczu z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.

Lider Koalicji Obywatelskiej-Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że decyzja w tej sprawie opóźni się. Powodem ma być nieobecność Magdaleny Adamowicz w Polsce. Grzegorz Schetyna odniósł się także do kandydatury Joanny Scheuring-Wielgus, którą chętnie widziałby na swoich listach także Robert Biedroń. Zdaniem polityka, jej nazwisko jest „troszkę kontrowersyjne”.

– To nie jest proste, ale chcę bardzo wyraźnie to powiedzieć: Jeżeli podejmuje się decyzje o koalicyjnym starcie, jeżeli decydują wszystkie partie o zaproszeniu konkretnych nazwisk – także tych, które są troszkę kontrowersyjne – to wtedy ta wewnętrzna demokracja jest decydująca. Dlatego nie jest takie oczywiste, żeby zaprosić panią Scheuring-Wielgus na listy

– stwierdził Grzegorz Schetyna w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

W kontekście obecności Magdaleny Adamowicz na listach Platformy Obywatelskiej, lider ugrupowania przekonywał, że chętnie widziałby jej kandydaturę z list PO-KO do Parlamentu Europejskiego, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta.

– Rozmawiamy o tym. Myślę że ta decyzja troszkę się opóźni. Nie ma Magdaleny Adamowicz w kraju, dlatego potrzebujemy trochę czasu. Bardzo mi zależy ze względu na to, co zdarzyło się w Gdańsku, śmierć Pawła Adamowicza. To wszystko co z tego wynika, przekonuje mnie, żeby takie zaproszenie złożyć pani Adamowicz

– dodał.

Źródło:
Radio ZET
2 komentarze

2 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.