Connect with us

Polska

Krzysztof Mieszkowski twierdzi, że PiS składa wyborcom „niemoralne propozycje”

Dodano

dnia

Krzysztof Mieszkowski/Fot. Kancelaria Sejmu, Rafał Zambrzycki
Krzysztof Mieszkowski/Fot. Kancelaria Sejmu, Rafał Zambrzycki

Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej, był gościem Grzegorza Jankowskiego w programie „Superstacji” pt. „Polska w kawałkach”. Polityk komentował nowe obietnice, które podczas konwencji złożyło Prawo i Sprawiedliwość.

Pośród obietnic, które podczas konwencji PiS przedstawił Jarosław Kaczyński znalazło się m.in. rozszerzenie programu 500+, trzynasta emerytura oraz rozbudowanie linii połączeń PKS. Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej, który gościł na antenie Superstacji uważa, że propozycje, które składa partia rządząca mają niemoralny charakter.

„To są propozycje niemoralne. One są elementem manipulowania wyborczyniami i wyborcami w Polsce. To jest odbieranie podmiotowości polskiemu społeczeństwu” – powiedział Mieszkowski w rozmowie z Grzegorzem Jankowskim.

„Kiedy mamy nadwyżkę budżetową, bardzo dobrą koniunkturę na świecie, warto oczywiście myśleć o tych najuboższych, zesłanych przez system wolnorynkowy. Natomiast warto myśleć o tym racjonalnie” – dodał.

Poseł dodał również, że popiera program 500+, jednak uważa, że należy wprowadzić w nim zmiany.

„Popieram w dużej części propozycję 500 plus, którą kiedyś proponowała Platforma Obywatelska, ale tutaj musi pojawić się element jakiegoś progu finansowego, który będzie jednym dawał, a innym nie” – oświadczył.

„Ten populizm, o którym wcześniej mówiłem, polega na tym, że Jarosław Kaczyński prowadzi do degradacji demokracji, do jej końca” – stwierdził.

Źródło:
Superstacja

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.