Connect with us

Polska

Spurek proponuje Kaczyńskiemu zajęcia antydyskryminacyjne

Dodano

dnia

Sylwia Spurek/Fot. Sylwia Spurek/oficjalny profil społecznościowy
Sylwia Spurek/Fot. Sylwia Spurek/oficjalny profil społecznościowy

Wczoraj w Katowicach odbyła się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której prezes Jarosław Kaczyński kolejny raz poruszył temat warszawskiej „karty LGBT”. Zdaniem lidera partii, słowa wiceprezydenta Rabieja świadczą o prawdziwych intencjach forsowanych zmian.

– Liczyłem, że w ciągu tych 7 dni, które minęły od ostatniej konwencji PiS, usłyszymy z drugiej strony, ze strony naszych przeciwników jakieś konkrety. Konkretne propozycje. Choćby zarys jakiegoś programu, ale w dalszym ciągu mamy tylko „szczególnego” rodzaju ideologię. Przed tygodniem dziękowałem za szczerość. Dzisiaj znów muszę podziękować za szczerość wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno

– mówił Jarosław Kaczyński.

– Nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych i małżeństwa tych związków. Chodzi o to, żeby miały prawo do tego, by adoptować dzieci. Otóż my chcemy jasno powiedzieć: mówimy „nie”. A już w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci!

– dodawał.

Spurek reaguje na słowa Kaczyńskiego

„Ręce precz od naszych dzieci? Szczucie LGBT? Panie Prezesie, przydałyby się zajęcia z edukacji antydyskryminacyjnej. Służę pomocą pro bono. Poświęcę tyle czasu, ile będzie potrzeba. Przemocy naprawdę można się oduczyć… Pani Beato Mazurek, czy mogłaby Pani przekazać to Prezesowi?”

– napisała na Twitterze Sylwia Spurek z partii Wiosna.

Sylwia Spurek – kariera

Sylwia Spurek od 22 września 2015 roku pełniła funkcję zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania. Była także wykładowcą Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Akademii Nauk na studiach podyplomowych Gender Mainstreamingu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacyjnego. Członkiem honorowym Funduszu Feministycznego Femfund, zbierającego fundusze i przyznającego granty organizacjom feministycznym.

Sylwia Spurek jest także ekspertem European Institute for Gender Equality, Gender Equality Unit i United Nations Population Fund. W 2017 wybrana na dwuletnią kadencję do zarządu Equinet.

Źródło:
Sylwia Spurek/Twitter, PiS/Facebook
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.