Connect with us

Polska

Senator PiS Jan Dobrzyński zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera

Jan Dobrzyński, senator Prawa i Sprawiedliwości, został zawieszony w prawach członka ugrupowania przez Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja prezesa partii rządzącej związana jest z doniesieniami medialnymi, według których Dobrzyński trafił do szpitala z rozciętym łukiem brwiowym. Polityk miał znajdować się wówczas pod wpływem alkoholu. On sam temu zaprzecza.

O decyzji Jarosława Kaczyńskiego poinformował Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS. „Decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego Pan Senator Jan Dobrzyński w dniu dzisiejszym został zawieszony w prawach członka PiS oraz Klubu Parlamentarnego PiS” – napisał na Twitterze.

10 kwietnia dziennikarz Piotr Nisztor zamieścił w serwisie Twitter wpis, w którym poinformował, iż jeden z polityków partii rządzącej 9 kwietnia trafił do szpitala. Miał być pod wpływem alkoholu. „Parlamentarzysta PiS trafił wczoraj do jednego ze stołecznych szpitali. Miał złamany nos, rozcięty luk brwiowy, blisko 3 promile alkoholu i jeszcze się awanturował! Jak widać dla niektórych rocznica tragicznej śmierci 96 osób, w tym prezydenta RP nie ma żadnego znaczenia! Szok…” – napisał Nisztor.

Sprawą zainteresowali się dziennikarze portalu Wirtualna Polska, którzy ustalili, iż tego samego dnia do szpitala trafił senator PiS, Jan Dobrzyński. Redaktorzy serwisu skontaktowali się z politykiem, a ten potwierdził, że znajduje się w placówce medycznej. Dodał, że ma to związek z zasłabnięciem. Gdy dziennikarze zapytali go, czy znajdował się pod wpływem alkoholu, Dobrzyński odparł: „Ale co to znaczy pod wpływem alkoholu? To była niedziela, myśmy byli po obiedzie, ale też nie można mówić, że ja byłem pijany, czy coś w tym rodzaju. Nie jechałem do pracy, to był mój prywatny czas”.

Jan Dobrzyński to polski polityk, samorządowiec oraz inżynier. W latach 2006-2007 pełnił funkcję wojewody podlaskiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia PiS został wybrany na senatora VII kadencji w okręgu białostockim, otrzymując 148 917 głosów. W 2011 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

W 2015 ponownie wystartował do Senatu z ramienia swojego ugrupowania w okręgu nr 60. Został wybrany na senatora IX kadencji, otrzymując 92 252 głosy.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.