Connect with us

Polska

Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. PiS z największym poparciem, SLD na podium

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Ośrodek badania opinii IBRiS przeprowadził na zlecenie „Rzeczpospolitej” sondaż poparcia dla partii politycznych. Z badania wynika, iż największym zaufaniem Polacy darzą Prawo i Sprawiedliwość.

Największym poparciem cieszy się PiS. Ugrupowanie, którego liderem jest Jarosław Kaczyński, uzyskało w badaniu 39,4% głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska, którą popiera 22,5% ankietowanych.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. Lewicowa formacja zdobyła w sondażu 9,7% głosów i gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, stałaby się trzecią siłą w polskim Sejmie.

Oprócz trzech wymienionych ugrupowań miejsce w Sejmie znalazłoby się także dla: Kukiz’15 (6,8%), Polskiego Stronnictwa Ludowego (5,2%) oraz Nowoczesnej (5%).

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” w dniach 1-2 marca.

 

Źródło:
Rzeczpospolita

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.