Connect with us

Polska

Sondaż Kantar dla TVN: PiS o włos przed KE

Dodano

dnia

Ośrodek badania opinii Kantar przeprowadził dla TVN sondaż poparcia dla partii politycznych przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wynika z niego, iż najlepszym wynikiem może pochwalić się Prawo i Sprawiedliwość.

Z badania Kantar przeprowadzonego dla TVN wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 34% głosów. Tuż za PiS-em uplasowała się Koalicja Europejska, która uzyskała nieco mniejszy wynik. Formacja, w skład której wchodzą m.in. PO, SLD i PSL, zdobyła 33% głosów.

Próg wyborczy przekroczyłaby także partia Wiosna, na czele której stoi Robert Biedroń. Uzyskała ona poparcie na poziomie 8%.

6% głosów zdobyła z kolei Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, zaś 5% poparciem może pochwalić się Kukiz’15.

Progu wyborczego nie przekroczyłaby z kolei Lewica Razem, która uzyskała 2% głosów.

„Frekwencja szacowana przez Kantar wyniosłaby 45 procent. Sondaż telefoniczny został zrealizowany 8-10 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba wynosiła 1001 osoby” – podaje serwis 300polityka.pl.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.