Connect with us

Polska

Scheuring-Wielgus: nie ma dla mnie żadnego problemu w tym, że tęcza jest w aureoli Matki Boskiej

SejmLog

Dodano

dnia

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. Kancelaria Sejmu/Rafal Zambrzycki
Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. Kancelaria Sejmu/Rafal Zambrzycki

Joanna Scheuring-Wielgus była gościem radiowej „Trójki”. Podczas rozmowy zabrała głos ws. przerobienia wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej przez Elżbietę Podleśną. Kobieta umieściła nad jej głową tęczową aureolę.

W poniedziałek podejrzaną o profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej zatrzymała policja. Za obrazę uczuć religijnych Elżbiecie Podleśnej grozi grzywna, ograniczenie lub nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła, że ona nie widzi problemu w przerobieniu wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej. „Nie ma dla mnie żadnego problemu w tym, że tęcza jest w aureoli Matki Boskiej Częstochowskiej” – powiedziała posłanka.

„Nie byłoby w porządku, gdyby na obrazie Matki Boskiej została zamieszczona swastyka. To jest symbol zakazany i obraża. Tęcza nie obraża” – dodała.

Joanna Scheuring-Wielgus dodała też, że w jej ocenie „Matka Boska Częstochowska wygląda pięknie w aureoli z tęczy, ponieważ tęcza jest symbolem nadziei, wolności, poczucia szacunku”.

Czytaj także: Kreatywny spacer Scheuring-Wielgus. Posłanka pokazuje, co zamierza robić w PE [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.