Connect with us

Europa i Świat

Timmermans weźmie udział w kampanii wyborczej SLD i Wiosny do PE

Dodano

dnia

Frans Timmermans/© European Union 2017 - European Parliament
Frans Timmermans/© European Union 2017 - European Parliament

W wywiadzie z „Deutsche Welle” Frans Timmermans zapowiedział, że weźmie aktywny udział w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Oprócz wieców wyborczych w Holandii, przewidziane są także spotkania w Polsce, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech.

Timmermans podkreślał, że ma zamiar wziąć udział w kampaniach zaprzyjaźnionych partii. Jak pisze „Deutsche Welle” w Polsce wiceszef Komisji Europejskiej wesprze Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Wiosny Roberta Biedronia.

– Nikt nie może powiedzieć, że jestem w Polsce osobą nieznaną

– zauważył w rozmowie z „Deutsche Welle”.

Holenderski polityk skomentował także pomysł Manfreda Webera, który proponuje stworzenie rady ekspertów oceniającej stan praworządności w krajach Unii Europejskiej. Frans Timmermans przekonuje, że instytucja jest zbędna, a wystarczy jedynie polityczna wola i odwaga.

– Próbuję zrozumieć, jakie problemy miałaby rozwiązywać ta nowa komisja. Zasadniczy problem ma charakter polityczny. Pytanie brzmi: czy kraje członkowskie są gotowe do ukarania innych krajów w przypadku naruszenia praworządności. Problemem jest brak reakcji ze strony krajów członkowskich. Nowa grupa ekspertów nie rozwiąże tego problemu (…) Potrzebna jest większa polityczna odwaga, a nie nowe struktury

– ocenił.

Źródło:

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.