Connect with us

Polska

Wicepremier Piotr Gliński broni Polskiej Fundacji Narodowej odpowiadając na tekst Warzechy. „Warto znać fakty”

Dodano

dnia

Fot. Flickr/P.Tracz/KPRM

Tekst Łukasza Warzechy, w którym publicysta piętnuje działania Polskiej Fundacji Narodowej, znalazł się w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”. Na artykuł zareagował wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński.

Tekst pt. „Wizerunkowy Gang Olsena” znalazł się w poniedziałkowym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”. „Polska Fundacja Narodowa to zjawisko wyjątkowe w historii III RP. Czegoś takiego jeszcze nie było. Chyba żeby sięgnąć do kultowej serii duńskich filmów. Wówczas ujrzymy uderzające podobieństwa” – pisze we wstępie swojego artykułu Warzecha.

Publikacja Warzechy spotkała się z szybką reakcją Piotra Glińskiego. Wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie PiS krytycznie odniósł się do tekstu publicysty.

„Redaktor Warzecha znowu wali w Polską Fundację Narodową. Panie Redaktorze, jak się o czymś pisze warto znać fakty, także te ogólnie dostępne, albo zapytać kogoś kto je zna. Bo inaczej wychodzi Pan na osobę nierzetelną” – napisał Gliński w serwisie Twitter.

Na jego wpis odpowiedział sam zainteresowany, który stwierdził, że Gliński „broniąc PFN w obecnej postaci robi krzywdę nie tylko sobie, ale i dobremu pomysłowi”. Poprosił również, aby Gliński wskazał konkretne przykłady jego nierzetelności.

„Broniąc PFN w obecnej postaci robi Pan krzywdę nie tylko sobie (to w końcu Pana sprawa), ale też generalnie dobremu pomysłowi. A co do nierzetelności – proszę wskazać konkrety” – napisał.

Źródło:
Twitter, Do Rzeczy

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.