Connect with us

Polska

Wiceszef MSZ: Polska powinna zaprosić Putina na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. kremlin.ru

Bartosz Cichocki, wiceszef MSZ, w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM, przyznał, że jego zdaniem należy zaprosić Władimira Putina na uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Podczas rozmowy z Cichockim Robert Mazurek zapytał polityka, czy jego zdaniem Władimir Putin powinien przyjechać do Polski na uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wiceszef MSZ przyznał, że w jego ocenie polskie władze powinny uczynić taki krok.

– Tak, oczywiście. Taka będzie rekomendacja (MSZ- przyp. red.), kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta. Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta – powiedział.

Bartosz Cichocki dodał również, że na ten moment Andrzej Duda nie kontaktował się z MSZ w tej sprawie.

Krzysztof Szczerski, prezydencki minister, przyznaje z kolei, iż Andrzej Duda do końca lutego wyśle zaproszenia do potencjalnych uczestników uroczystości.

– Wszystkich uspokajam. Do końca tego miesiąca prezydent wyśle do przywódców państw świata zaproszenie na uroczystości związane z rozpoczęciem II wojny światowej, uroczystości które będą miały przede wszystkim taki wymiar apelu o pokój na świecie i rzeczywiście takie zaproszenia będą wysłane. Dopiero po tym, gdy te zaproszenia dotrą do adresatów, będziemy chcieli o tym informować, dlatego że nie wypada przed wysłaniem zaproszenia mówić, że ono zostało do kogoś skierowane. Do końca tego miesiąca prezydent zaprosi do Polski przywódców innych państw świata na obchody rozpoczęcia II wojny światowej – powiedział Szczerski w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w poranku Siódma9.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.