Connect with us

Polska

Władimir Putin nie przyjedzie do Polski na obchody rocznicy wybuchu II WŚ. Nie został zaproszony

Dodano

dnia

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, przyznał, że Władimir Putin nie przyjedzie do Polski na obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

„Wśród krajów zaproszonych, nie ma Rosji” – powiedział w rozmowie z RMF FM rzecznik prezydenta Dudy. Spychalski dodał również, że na uroczystości do Polski mieli zostać zaproszeni być jedynie członkowie Unii Europejskiej, NATO i przedstawiciele krajów Partnerstwa Wschodniego.

„Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny. Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny” – przyznał.

Informacja o tym, że Władimir Putin może wziąć udział w uroczystościach pojawiła się nieco miesiąc temu. Wówczas na antenie RMF FM gościł wiceszef MSZ, Bartosz Cichocki. Robert Mazurek, który prowadził tamtą rozmowę, pytał polityka o to, czy Polska powinna zaprosić Władimira Putina na uroczystości związane z 80. rocznicą II Wojny Światowej, które odbędą się nad Wisłą. Cichocki przyznał, że polskie władze powinny uczynić taki krok. Dodał również, że on sam będzie rekomendował takie rozwiązanie.

„Tak, oczywiście. Taka będzie rekomendacja (MSZ- przyp. red.), kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta. Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta” – powiedział polityk odpowiadając na pytanie Roberta Mazurka.

Czytaj także: Wiceszef MSZ: Polska powinna zaprosić Putina na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.