Connect with us

Polska

Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ. „Zapadła decyzja, poinformuje o niej strona polska”

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Adrian Grycuk

Ambasador Rosji w Warszawie, Siergiej Andriejew, został wezwany na spotkanie w polskim MSZ – podało TVP Info. Podobne wezwanie otrzymali ambasadorzy Rosji na Łotwie, Litwie i w Estonii. 

Pilne wezwanie, które otrzymał Andriejew związane jest ze sprawą Siergieja Skripala, dawnego rosyjskiego szpiega, który został otruty w brytyjskim mieście Salisbury. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że państwa Unii Europejskiej pracują nad wspólnym stanowiskiem w tej sprawie.

Od kilku dni pojawiały się również plotki, jakoby część państw należących do Wspólnoty postanowiła pójść drogą Wielkiej Brytanii i wydalić z rosyjskich dyplomatów.

Po zakończeniu spotkania w polskim MSZ Andriejew nie chciał komentować rozmów. „Zapadła decyzja, poinformuje o niej strona polska” – powiedział po wyjściu z budynku ministerstwa.

Sprawa jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Czekamy na stanowisko MSZ.

Czytaj także: ABW zatrzymała osobę podejrzewaną o działalność szpiegowską na rzecz Rosji [WIDEO]

Źródło:
TVP Info, gazeta.pl, RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.