Connect with us

Polska

Andrea Mitchell przeprasza za słowa o „polskim i nazistowskim reżimie”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. YouTube/MSNBC

Andrea Mitchell, dziennikarka NBC, przeprosiła za swoje słowa o „polskim i nazistowskim reżimie”. Wypowiedziała je podczas relacji ze szczytu bliskowschodniego w Warszawie.

Andrea Mitchell przybyła do Polski, by zdać relację ze szczytu bliskowschodniego, który odbywa się w naszym kraju. Na miejscu przeprowadziła m.in. wywiad z wiceprezydentem USA, Mike’m Pence’m. Wieczorem, podczas „setki” dla swojego pracodawcy, wypowiedziała słowa, które wprawiły w zdumienie Polaków. Dziennikarka oświadczyła bowiem, że Mike Pence oraz jego małżonka złożyli wizytę w dawnym getcie warszawskim, gdzie „w czasie powstania w 1943 r. Żydzi „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Wersja wideo W TYM MIEJSCU.

Zaraz po tym swoje stanowisko w całej sprawie przedstawił polski IPN.

– Jako Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, instytucji, która stoi na straży pamięci, wyrażam szczere zaniepokojenie przedstawioną na Państwa łamach relacją z Polski, tak bardzo dotkniętej i dotkliwie okaleczonej przez władze Rzeszy Niemieckiej. Słowa Pani Mitchell zostały wypowiedziane w trakcie relacjonowania trwającej właśnie w Warszawie konferencji bliskowschodniej, szeroko komentowanej w świecie, i uderzają w dobre imię Polski oraz zawierają znieważające i skrajnie nieprawdziwe informacje – napisał w swoim komunikacie prezes instytucji, Jarosław Szarek.

Czytaj także: Prezes IPN odpowiada na słowa Andrei Mitchell. „Żądam niezwłocznie usunięcia tego przekazu z przestrzeni publicznej”

Presja się opłaciła, ponieważ Andrea Mitchell ostatecznie przeprosiła za swoje słowa.

– Wczoraj wyraziłam się błędnie na wizji, mówiąc o powstaniu w getcie warszawskim w 1943. Dla jasności, polski rząd nie był uwikłany w te przerażające czyny. Przepraszam za niefortunną nieprecyzyjność – napisała na Twitterze.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.