Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprezydentem USA

Dodano

dnia

Mateusz Morawiecki/Konferencja Dostępność Plus/fot. Krystian Maj/KPRM
Mateusz Morawiecki/Konferencja Dostępność Plus/fot. Krystian Maj/KPRM

Mateusz Morawiecki, premier polskiego rządu, spotkał się z wiceprezydentem USA, Mike’m Pence’m. 

Premier Mateusz Morawiecki oraz wiceprezydent USA, Mike Pence, spotkali się 15 lutego w Warszawie.

Podczas spotkania zostały poruszone kwestie m.in. dalszego wzmocnienia partnerstwa Polski i USA w obszarze bezpieczeństwa, w tym energetycznego. Rozmowa dotyczyła również dwustronnej współpracy gospodarczej, a także relacji transatlantyckich i wyzwań stojących przed społecznością międzynarodową.

Następnie Morawiecki i Pence złożyli wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Oficjalna strona internetowa premier.gov.pl podaje również, że „wiceprezydent USA wspólnie z szefem polskiego rządu oraz premierem Izraela Benjaminem Netanjahu złożyli także wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta”. Z komunikatu udostępnionego przez Kancelarię Premiera nie dowiadujemy się, czy Morawiecki i Netanjahu rozmawiali na temat cytatu, który na swojej stronie internetowej umieścił „Jerusalem Post”. Zgodnie z nim, premier Izraela miał powiedzieć, że naród Polski pomagał Niemcom zabijać Żydów. Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, zdementowała te informacje.

Czytaj także: Anna Azari zabrała głos ws. rzekomej wypowiedzi Benjamina Netanjahu

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.