Connect with us

Polska

Badanie ws. wyjścia Polski z UE: chce tego niemal co trzeci Polak

Dodano

dnia

Pixabay

„Newsweek” opublikował na swoich łamach wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego. Pytano w nim Polaków o to, czy chcą, by nasz kraj opuścił struktury Unii Europejskiej.

Z badania wynika, iż zwolennikami opuszczenia przez nasz kraj UE jest 29,81% ankietowanych. Za pozostaniem we Wspólnocie opowiada się z kolei 47,37%. 22,82% uczestników badania nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie.

„Newsweek” podaje, iż badanie przeprowadzono dwukrotnie: najpierw w styczniu, a następnie w marcu. Wzięło w nim udział 50 tys. obywateli Polski.

W badaniu pytano Polaków również o to, czy nasz kraj powinien opuścić UE w sytuacji, gdy nałożone zostaną na niego sankcje. W tym przypadku grupa osób zdecydowanych, by Polska wyszła ze Wspólnoty była odrobinę większa. „Za” opowiedziało się bowiem 32,05% respondentów. 28,55% badanych twierdzi z kolei, że w przypadku nałożenia na Polskę sankcji, nasze władze powinny zmienić sposób prowadzenia polityki i zastosować się do zaleceń Komisji Europejskiej.

 

Źródło:
Newsweek

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.