Connect with us

Polska

Nowacka: nie zamierzam walczyć ani z Kościołem, ani z wiarą

Dodano

dnia

Barbara Nowacka/fot. SejmLog

Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polska, udzieliła wywiadu serwisowi gazeta.pl. W trakcie rozmowy przyznała, że jej celem nie jest walka zarówno z Kościołem, jak i wiarą.

Kilka dni temu Barbara Nowacka przedstawiła projekt swojego ugrupowania dotyczący rozdziału państwa od Kościoła.

– Ostatnie lata pokazują, że Polsce bardzo potrzeba rozdziału Kościoła od państwa i świeckości – uporządkowania relacji, które ewidentnie zostały zakłócone. Jeśli mamy być krajem demokratycznym, krajem równych praw i równych szans, pewne relacje trzeba przebudować i przemodelować – mówiła.

Zapowiedziała też, że rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem, który następnie trafi do Sejmu.

Barbara Nowacka: nie chce walczyć z Kościołem

W rozmowie z serwisem gazeta.pl Nowacka zapewnia jednak, że jej celem nie jest walka z Kościołem i wiarą.

– Uprzejmie informuję, że projekt nie dotyczy walki z Kościołem, nie zamierzam walczyć ani z Kościołem, ani z wiarą. Z pełnym szacunkiem i zrozumieniem podchodzę do ludzi wierzących, natomiast oczekuję, że budżet państwa będzie wydawał swoje pieniądze racjonalnie – powiedziała.

Polityk stwierdziła również, że „nigdzie nie jest powiedziane, że z pieniędzy z budżetu mamy się uczyć wiary”.

Propozycja Nowackiej jest krytykowana m.in. przez polityków PiS. Jacek Sasin stwierdził, iż projekt ustawy, który zaprezentowała Inicjatywa Polska, stanowi przyczynek do wojny religijnej.

– To jest propozycja wywołania wojny religijnej w tej chwili w Polsce – powiedział.

Więcej TUTAJ.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.