Connect with us

Polska

Beata Szydło: nie boję się Patryka Jakiego, nie blokowałam jego startu

Dodano

dnia

Beata Szydło/Fot. KPRM/Domena publiczna/Flickr
Beata Szydło/Fot. KPRM/Domena publiczna/Flickr

Beata Szydło była dziś gościem audycji na antenie Radia ZET. Była premier komentowała swój start w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas rozmowy Beata Szydło pytana była m.in. o to, czy obawia się, iż Patryk Jaki również będzie kandydował z jej okręgu wyborczego (świętokrzysko-małopolskiego). Była premier przyznała, że nie boi się i nie czuje strachu.

– Ja powiem tak: ja w okręgu swoim, małym okręgu, to jest okręg jeden z mniejszych w Polsce w ogóle, w ostatnich wyborach miałam ponad 96 tys. głosów. I myślę, że na tyle jestem osobą zaangażowaną w sprawy Małopolski, a wierzę w to, że również będę potrafiła w tej chwili przekonać do siebie wyborców Świętokrzyskiego, że nie muszę obawiać się o to, że te osoby mi zaufają – powiedziała w rozmowie z Beatą Lubecką.

Szydło zaprzeczyła również, jakoby chciała zablokować start Jakiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego.

– Nie, nie próbowałam go zablokować – oświadczyła kategorycznie.

Była premier przyznała, że do Parlamentu Europejskiego nie wybiera się na emeryturę, co zarzucało jej wielu krytyków. Polityk twierdzi, że start w wyborach i ewentualna elekcje będzie dla niej nowym doświadczeń.

– Ja się na emeryturę polityczną nie wybieram. Ciągle będą aktywna w polskiej polityce – powiedziała Beata Szydło.

– Parlament Europejski to kolejne wyzwanie, kolejny etap życia politycznego Beaty Szydło – dodała przedstawicielka partii rządzącej.

Cała rozmowa z Beatą Szydło W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.