Connect with us

Polska

Biedroń zareagował na księdza palącego książki: dziś książki, a jutro…?

Dodano

dnia

Robert Biedroń/fot. profil Facebook
Robert Biedroń/fot. profil Facebook

Media obiegło zdjęcie opublikowane przez Fundację SMS Z NIEBA, na którym ksiądz oraz ministranci palą książki, w tym m.in. „Harrego Pottera” czy „Zmierzch”. Głos ws. wydarzenia zabrał lider partii „Wiosna”, Robert Biedroń.

Pod koniec marca na facebookowej stronie Fundacji SMS Z NIEBA opublikowanych zostało kilka zdjęć. Widzimy na nich księży oraz ministrantów, którzy palą książki, m.in. „Harrego Pottera” czy „Zmierzch”, ale też hinduskie oraz afrykańskie maski, czy parasolkę z logiem „Hello Kitty”.

„Jesteśmy posłuszni Słowu: „Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi” . Pwt 7, 25″ – napisali przedstawiciele Fundacji SMS Z NIEBA na swoim profilu społecznościowym.

Głos ws. wydarzenia zabrał Robert Biedroń, który skomentował całą sprawę na Twitterze. „To nie Prima Aprillisowy żart, to dzieje się naprawdę… Smutna prawda braku szacunku do historii, kultury i człowieka. Nie może być tak, że Kościół pali książki. Dziś książki, a jutro…?” – zapytał.

Robert Biedroń w swoim programie zapowiedział opodatkowanie Kościoła. Polityk mówił wówczas, że wszyscy są równi wobec prawa, w związku z czym Kościół powinien podlegać tym samym zasadom.

„Wszyscy są równi wobec prawa. Kościół ma więcej ziemi niż ktokolwiek poza Skarbem Państwa. Nie ma powodu, by wypłacać mu jakiekolwiek zapomogi. Zlikwidujemy fundusz kościelny i religię w szkole. Opodatkujemy tacę. Renegocjujemy konkordat!” – mówił.

Czytaj także: Robert Biedroń nie wyklucza, że „Wiosna” wprowadzi kasy fiskalne dla księży

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.