Connect with us

Polska

Petru pokazał odpowiedź resortu finansów na jego interpelację ws. „piątki Kaczyńskiego”

Dodano

dnia

Ryszard Petru/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Ryszard Petru/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Ryszard Petru pokazał odpowiedź Ministerstwa Finansów na jego interpelację ws. tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Ta zakłada m.in. zwolnienie z podatku PIT młodych pracowników do ukończenia 26. roku życia.

Z pisma opublikowanego przez Ryszarda Petru dowiadujemy się, iż ws. zwolnienia z podatku PIT pracowników do 26. roku życia „trwają prace”. „Realizacja powyższej zapowiedzi wymaga zmiany ustawowej” – czytamy w odpowiedzi MF na interpelację lidera partii Teraz. „Z chwilą opracowania ostatecznego kształtu rozwiązań będzie więc możliwe przedstawienie konkretnych liczb oraz skutków finansowych wprowadzanych regulacji” – piszą przedstawiciele resortu finansów.

„Widać, że to propozycje nieprzemyślane. Populizm kończy się tam, gdzie zaczyna się ekonomia” – skomentował odpowiedź MF Ryszard Petru.

W podobnym tonie wypowiedziała się Joanna Scheuring-Wielgus, która wraz z Petru złożyła wspomnianą interpelację do MF. „W chwili obecnej nic nie wiemy” – napisała na Twitterze.

Całą odpowiedź resortu mogą państwo przeczytać poniżej.

Tzw. „piątka Kaczyńskiego” zakłada rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Koszt tego programu rząd wyliczył na 42 mld złotych.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.