Connect with us

Polska

Robert Biedroń nie wyklucza, że „Wiosna” wprowadzi kasy fiskalne dla księży

Dodano

dnia

Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe
Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe

Robert Biedroń, lider partii „Wiosna”, w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, zapowiedział, że nie wyklucza, iż jego ugrupowanie wprowadzi kasy fiskalne dla księży.

„Jeśli księża stawiać będą opór i nie będą chcieli rozmawiać o regulacjach opodatkowania Kościoła, wprowadzimy im kasy fiskalne” – powiedział Robert Biedroń. „Jestem gotów posunąć się do tego. Dzisiaj proboszcz przeciętnej parafii płaci 200-300 złotych podatku ryczałtowego. Przedsiębiorca, który prowadzi w tej samej miejscowości warsztat samochodowy albo salon fryzjerski płaci kilkanaście razy więcej. To nie jest sprawiedliwe i ludzie to widzą” – dodał. Cała rozmowa TUTAJ.

Opodatkowanie Kościoła Robert Biedroń zapowiedział już podczas konwencji założycielskiej swojej partii, która odbyła się na początku lutego. Polityk mówił wówczas, że wszyscy są równi wobec prawa, w związku z czym Kościół powinien podlegać tym samym zasadom.

„Wszyscy są równi wobec prawa. Kościół ma więcej ziemi niż ktokolwiek poza Skarbem Państwa. Nie ma powodu, by wypłacać mu jakiekolwiek zapomogi. Zlikwidujemy fundusz kościelny i religię w szkole. Opodatkujemy tacę. Renegocjujemy konkordat!” – mówił.

„Zrobimy to, na co zabrakło odwagi wszystkim polskim politykom po ‘89 roku! Gdy mówimy, że nie będziemy klękali przed biskupami, to tak będzie. Bo w przeciwieństwie do innych polityków, my nigdy przed nimi nie klękaliśmy” – dodawał.

Czytaj także: Główne postulaty partii „Wiosna” Roberta Biedronia

Źródło:
Wprost

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.