Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski wezwany na przesłuchanie. Będzie zeznawał ws. katastrofy smoleńskiej

Dodano

dnia

Flickr/PISF

Polskie Radio informuje, że były prezydent Bronisław Komorowski został wezwany na przesłuchanie do prokuratury. Chodzi o niedopełnienie obowiązków ws. katastrofy smoleńskiej.

Prokuratura: b. prezydent B. Komorowski wezwany na przesłuchanie w postępowaniu dotyczące niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku – czytamy w komunikacie opublikowanym w serwisie Twitter (pisownia oryginalna).

Przesłuchanie Bronisława Komorowskiego odbędzie się 12 kwietnia.

3 kwietnia 2017 roku w Prokuraturze Krajowej w Warszawie zeznawał Donald Tusk. Były premier został wezwany w charakterze świadka ws. śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy przeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po zakończeniu przesłuchania w rozmowie z dziennikarzami Tusk tłumaczy, że ze względów prawnych nie może opowiedzieć o jego przebiegu. Ujawnił jedynie, że pytania śledczych dotyczyły „tak zwanego zakazu otwierania trumien ofiar katastrofy”.

„Wyjaśniałem to publicznie wielokrotnie: nikt takiego zakazu nie wydawał. O tym, w jaki sposób postępuje się w takich sytuacjach, precyzyjnie opisują procedury. One były wtedy i dzisiaj takie same. I dlatego nie należy politycznie wykorzystywać tej tragedii i przepisów prawa jako takiego młota na opozycję, czy oponentów, bo szczególnie w takiej sprawie nie powinno się tego robić” – mówił wówczas były premier.

Źródło:
Polskie Radio, dziennik.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.