Connect with us

Polska

Czarzasty: SLD chce likwidacji Senatu

Dodano

dnia

fot. Sojusz Lewicy Demokratycznej
Sojusz Lewicy Demokratycznej

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że jego ugrupowanie optuje za zlikwidowaniem Senatu. „Teraz w Senacie mamy w większości obiboków wypełniających polecenia od władcy marionetek, czyli Kaczyńskiego” – mówi lewicowy polityk.

Czarzasty podkreśla, że pomysł likwidacji Senatu nie jest nową propozycją. „To nie jest pomysł nowy. Gdy Polska przystępowała do Unii Europejskiej, istniała konieczność dostosowania polskiego prawa do prawa UE, konieczna była izba refleksji, w której można było wiele rzeczy poprawić. Teraz w Senacie mamy w większości obiboków wypełniających polecenia od władcy marionetek, czyli Kaczyńskiego. Zamiast izby refleksji mamy izbę głupoty. Bo jaka to izba refleksji, skoro wysiłek intelektualny senatorów sprowadza się do otwarcia koperty, którą marszałek Senatu dostaje od Kaczyńskiego? „ – mówi.

„Stąd skoro mówi się o obniżeniu pensji posłów, my przypominamy nasz dawny postulat – aby zlikwidować Senat, który jest już niepotrzebny” – dodaje.

Obok zlikwidowania Senatu SLD chciałoby również ograniczenia kadencji posłów na Sejm RP do dwóch.

Źródło:
Super Express

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.