Connect with us

Europa i Świat

Doradca prezydenta USA potwierdza: Planowane jest spotkanie prezydentów USA i Polski

Damian Fiet

Dodano

dnia

Official White House Photo by Shealah Craighead/ Domena publiczna

John Bolton, doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego potwierdził, iż trwają przygotowania do spotkania prezydenta USA i Polski w Białym Domu.

John Bolton, trzeci doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa poinformował, że planowana jest wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Podczas spotkania z polskim ministrem do spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem omówił „zagadnienia polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, geopolityczne zagrożenia związane z planowaną budową gazociągu Nord Stream 2 i inne zagadnienia stosunków polsko-amerykańskich”

– Spotkałem się wczoraj z ministrem spraw zagranicznych Czaputowiczem w ramach przygotowań do zbliżającego się spotkania Prezydenta Polski, Andrzeja Dudy w Białym Domu

– poinformował doradca Donalda Trumpa

Do spotkania Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą może dojść we wrześniu bieżącego roku. Czyli po okresie wakacyjnym, kiedy ponownie rozpoczyna się sezon życia politycznego.

Źródło:
wprost.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.