Connect with us

Polska

Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. „Szukamy terminu”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. kremlin.ru

Konrad Szymański, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM przyznał, że planowana jest wizyta Emmanuela Macrona w naszym kraju. Aktualnie trwa poszukiwanie odpowiedniego terminu. 

Konrad Szymański w rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznał, że Emmanuel Macron, prezydent Francji, przyjedzie do Polski z wizytą. Aktualnie trwają jednak poszukiwania dogodnego terminu dla obu stron.

„Szukamy terminu. Obie strony szukają terminu, który byłby dogodny. Mówimy o możliwie szybkim terminie w tym roku. Ten termin nie jest tak ściśle określony. W polskich warunkach ten termin musi odpowiadać tak premierowi, jak i prezydentowi. Musimy te trzy agendy zgrać” – powiedział sekretarz stanu w MSZ.

Konrad Szymański dodał również, że wola spotkania jest silna szczególnie ze strony francuskiej, która – jak twierdzi – chce dokonać nowego otwarcia.

„Jest taka wola, szczególnie myślę po stronie francuskiej jest duże zainteresowanie, żeby dokonać nowego otwarcia” – powiedział przedstawiciel resortu spraw zagranicznych.

Więcej informacji na ten temat znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Czytaj także: Mateusz Kijowski i Katarzyna Izydorczyk założyli Stowarzyszenie Zlinczowanych

Źródło:
RM FMF

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.