Connect with us

Europa

Francja jako pierwsza wprowadzi artykuł 11 „ACTA 2” do swojego prawa

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/ActuaLitté

Franck Riester, francuski minister kultury, podczas swojego przemówienia w Lille zapowiedział, że Francja wprowadzi w życie artykuł 11 dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym zwanej w Polsce „ACTA 2”, jeszcze w tym roku.

Podczas swojego wystąpienia Riester przyznawał, że cieszy się, iż Parlament Europejski przyjął dyrektywę o jednolitym rynku cyfrowym w obecnym kształcie. Polityk podkreślał, że francuski rząd od początku popierał jej zapisy i przez cały czas był w kontakcie z eurodeputowanymi z tego kraju.

Franck Riester twierdzi, że dyrektywa, która w Polsce określana jest jako „ACTA 2”, sprawi, iż twórcy wreszcie zaczną godziwie zarabiać i przestaną być okradani w sieci ze swoich dzieł.

Francuski minister kultury zapowiedział też, że Francja nie zamierza przedłużać implementacji przepisów do swojego prawa. Stwierdził, że jej artykuł 11, który przyznaje wydawcom prasowym prawa pokrewne, wejdzie w życie najprawdopodobniej w maju tego roku. Podczas wakacji implementowane będą natomiast kolejne zapisy, z artykułem 13 włącznie. Ten zakłada z kolei filtrowanie treści przez platformy społecznościowe.

Całe przemówienie ministra – TUTAJ.

Szerzej na temat artykułu 11 dyrektywy oraz o konsekwencjach, które za sobą niesie pisaliśmy w linku poniżej.

Czytaj także: Artykuł 11 ACTA 2: jakie konsekwencje niesie dla mediów i internautów?

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.