Connect with us

Polska

Gowin o rekonstrukcji rządu: po wyborach będzie nieuchronna

Dodano

dnia

Jarosław Gowin/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Jarosław Gowin/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, zabrał głos ws. ewentualnej rekonstrukcji rządu. Członek rządu Mateusza Morawieckiego przyznał, że będzie ona nieuchronna po wyborach.

„Rząd jest jak grupa komandosów zrzucona na akcję. Tutaj jeden drugiego ciężary nosi. O rekonstrukcji będzie decydował premier Morawiecki. Parę tygodni temu czy kilkanaście dni temu w wywiadzie dla Polsatu zapowiedział, że przedstawi swoje propozycje w najbliższych tygodniach” – powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z Beatą Lubecką na antenie Radia ZET.

„Myślę, że w ciągu kilku, kilkunastu dni będziemy wiedzieli, na co premier się zdecydował. Rekonstrukcja po wyborach będzie nieuchronna, bo część ministrów zapewne obejmie funkcje europosłów. Przed wyborami – proszę zaprosić tutaj premiera” – dodał lider Porozumienia.

Polityk odniósł się też do plotek dotyczących ewentualnej dymisji minister finansów, Teresy Czerwińskiej. Media spekulowały bowiem, że złożyła ona ręce premiera Mateusza Morawieckiego swoją dymisję, gdyż uznała, że realizacja postulatów z tzw. „piątki Kaczyńskiego” będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu państwa. „Absolutnie nie ma takich oczekiwań, że minister Czerwińska powinna odejść. Wszyscy w rządzie uważamy minister Czerwińską za wybitnego fachowca. Mogę mówić z tym większym przekonaniem, że przecież przez 1,5 roku była świetnym wiceministrem nauki” – powiedział wicepremier.

Czytaj także: Kamila Gasiuk-Pihowicz tłumaczy, dlaczego zdecydowała się kandydować do PE. „Walczę w obronie państwa prawa i demokracji”

Źródło:
Radio ZET

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.