Connect with us

Polska

Grzegorz Braun składa zawiadomienie do PKW ws. komitetu Aleksandry Dulkiewicz. Twierdzi, że nazwa jest niezgodna z prawem

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Grzegorz Braun

Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli m.in. Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i mecenas Stefan Hambura. Braun, kandydat na prezydenta Gdańska, przyznał, że złoży do PKW zawiadomienie ws. nazwy komitetu jego kontrkandydatki, Aleksandry Dulkiewicz.

O złożeniu zawiadomienia Grzegorz Braun poinformował również za pośrednictwem nagrania, które zamieścił w serwisie YouTube.

– Nieoczekiwany zwrot w akcji, w akcji wyborczej w Gdańsku. Przed wyborami uzupełniającymi na urząd miasta tego miasta, obłożony jestem lekturą między innymi aktów prawnych. Ciekawe szczegóły kryje kodeks wyborczy. Zwrócili mi uwagę nasi prawnicy na paragraf 3 art. 95 kodeksy wyborczego. Czytamy tam, że nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru prowadzonych przez właściwy organ – powiedział Braun.

Braun twierdzi, że nazwa KWW „Wszystko dla Gdańska” (z którego startuje Aleksandra Dulkiewicz) powinna różnić się od nazwy ugrupowania „Wszystko dla Gdańska” zarejestrowanego w KRS.

– A zatem żaden komitet wyborczy wyborców nie może się nazywać tak jak istniejąca już organizacja społeczna czy polityczna, stowarzyszenie czy partia. Nie może, nie wolno, kodeks wyborczy zakazuje. I cóż za figiel! Jaka wpadka. Komitet Wyborczy Wyborców jednego z moich kontrkandydatów a konkretnie kontrkandydatki, Komitet Wyborczy Wyborców – Wszytko dla Gdańska, nosi nazwę identyczną jak stowarzyszenie o tej własnie nazwie działającej w mieście Gdańsk – powiedział Grzegorz Braun i dodał, że odpowiedni wniosek w tej sprawie zostanie skierowany do PKW.

– Ujawniony przez nas stan prawny świadczy albo o nieznajomości prawa, albo o jego lekceważeniu ze strony pani Aleksandry Dulkiewicz. To już jest kwestia wykraczająca daleko poza poziom kampanii wyborczej. To jest ryzyko, na które wystawieni są wszyscy gdańszczanie – dodał w rozmowie z serwisem Onet.pl.

Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu zagadnieniu.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.