Connect with us

Polska

Grzegorz Schetyna: powołamy 16 nowych centrów walki z rakiem. W każdym województwie

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Platforma Obywatelska

Grzegorz Schetyna spotkał się ze społecznością Amazonek (kobiet po amputacji piersi) w Wałbrzychu. Podczas rozmowy zapewnił, że PO powoła do życia 16 nowych centrów do walki z rakiem.

„Te pieniądze są w Europie, są w budżecie europejskim. One muszą trafić do naszego kraju, żeby skutecznie walczyć z nowotworami, bo dzisiaj to zagrożenie jest największe” – powiedział Grzegorz Schetyna podczas spotkania z Amazonkami w Wałbrzychu.

„Powołamy 16 nowych centrów walki z rakiem, w każdym województwie, w nowym miejscu, żeby ta dostępność była większa. Nie może być tak, że te centra dzisiaj, szpitale onkologiczne są tylko w jednym miejscu w województwie, w mieście stołecznym” – dodał.

Pozyskanie pieniędzy na służbę zdrowia z UE Grzegorz Schetyna zapowiadał także w środę podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył wraz z Rafałem Trzaskowskim. „Nieudolne skutki negocjacji bądź wręcz ich braku przez rząd PiS to 100 miliardów mniej w przyszłym unijnym budżecie dla Polski. Celem Koalicji Europejskiej jest pozyskanie 100 miliardów w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-27 złotych, które przeznaczymy m.in. na poprawę sytuacji w ochronie zdrowia” – powiedział Schetyna.

„Potrzebne jest zbudowanie mapy, diagnozy i potwierdzenie tego, o czym mówiliśmy w ostatnich dniach, czyli najważniejszych punktów, które wymagają totalnego wsparcia ze strony finansów publicznych, europejskich. Mówimy o najważniejszym zagrożeniu, o walce z rakiem” – dodał.

„Cięcia, które obserwujemy, w unijnym budżecie dla Polski, czyli 100 miliardów zł mniej, spowodowane nieudolną polityką rządu PiS, będą mieć bardzo konkretne, negatywne przełożenia na wszystkie sfery życia Polaków” – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Czytaj więcej: Schetyna zapowiada walkę o 100 miliardów złotych z budżetu unijnego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.