Connect with us

Polska

Paweł Kukiz wzywa innych liderów do debaty ugrupowań startujących do PE

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/fot. SejmLog

Paweł Kukiz podczas konferencji prasowej w Sejmie na której wezwał do merytorycznej debaty liderów ugrupowań startujących do PE.

„Za około dwa tygodnie będziemy mieli do czynienia w wyborami do europarlamentu, a cała dyskusja polityczna w Polsce jest obecnie nakierowana na relacje państwo-Kośiół, na obrazę uczuć religijnych, generalnie skierowana na wybory parlamentarne na jesień. To jest sytuacja skandaliczna. Przede wszystkim powinniśmy prowadzić dyskurs na tematy związane z pozycją Polski, rolą Polski w Unii Europejskiej, kampanię która przedstawia szczegółowe plany na wybory do Paramentu Europejskiego” – powiedział Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz odczytał również swój apel do liderów, którego treść prezentujemy poniżej. Lider Kukiz15 dodał również.

„Czas do wyborów powinniśmy wszyscy przede wszystkim cała klasa polityczna skupić się na tym zakresie, a nie na licytowaniu się kto więcej ukradł i kto ukraść może więcej” – oświadczył lider Kukiz’15.

Paweł Kukiz wzywa do debaty

Paweł Kukiz wezwał liderów ogólnopolskich komitetów wyborczych do Parlamentu Europejskiego do debaty na tematy europejskie. Kukiz skierował swoje wezwanie do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, prezesa Wiosny Roberta Biedronia, prezesa KORWiN Janusza Korwin-Mikke oraz Adriana Zandberga z Lewicy Razem.

Kukiz proponuje, żeby debata dotyczyła następujących tematów:

 • Czy chcemy europejskiego superpaństwa, czy Europy Ojczyzn?
 • Czy chcemy Europy dwóch prędkości, czy Europy równych państw i równych
  szans?
 • Czy zgadzamy się na rozrost europejskiej biurokracji, czy chcemy raczej
  prymatu interesów obywateli?
 • Czy UE jest wystarczająco demokratyczna, czy obciążona jest poważnym
  deficytem demokracji?
 • Czy międzynarodowe korporacje konkurują na równych zasadach z małymi i
  średnimi przedsiębiorstwami?
 • Czy wspólna waluta służy Europie, czy jest raczej zagrożeniem dla zasady
  solidarności europejskiej?
 • Czy polityka energetyczna UE służy ochronie środowiska, czy prowadzi do
  ograniczenia rozwoju przemysłu?
 • Czy dotychczasowa polityka imigracyjna służy Europie czy jej szkodzi?
 • Czy dotychczasowa polityka wobec ludzi młodych prowadzi do tego, że będą
  żyli w lepszej, sprawiedliwszej i zasobniejszej Europie?

Zdaniem lidera Kukiz’15 debata powinna być transmitowana przez największe stacje telewizyjne. „Obywatele mają prawo wiedzieć, jakie propozycje dotyczące integracji europejskiej i miejsca Polski w Europie mają największe komitety wyborcze” – mówił Paweł Kukiz.

Czytaj także: Paweł Kukiz o ustawie 447: nie będziemy bezpieczni, jeśli damy się traktować jak chłopiec na posyłki

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.