Connect with us

Polska

Paweł Kukiz o ustawie 447: nie będziemy bezpieczni, jeśli damy się traktować jak chłopiec na posyłki

SejmLog

Dodano

dnia

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz gościł na antenie Polskiego Radia. Podczas rozmowy poruszono m.in. temat amerykańskiej ustawy 447, która w naszym kraju wywołuje spore kontrowersje.

„Jeszcze w tym tygodniu do laski marszałkowskiej ma wpłynąć projekt ugrupowania Kukiz’15 dot. tzw. ustawy 447. W ubiegłym tygodniu poseł Tomasz Rzymkowski zaprezentował założenia ustawy przed Białym Domem w Waszyngtonie” – podaje Radio Maryja.

W zeszłym tygodniu poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski, zaprezentował projekt ustawy dotyczący ustawy 447, które zakłada zwrot mienia ofiar Holokaustu. Więcej informacji na ten temat znajdą państwo w linku poniżej.

Czytaj więcej: Sejm rozpatrzy projekt Kukiz’15 ws. ustawy 447

Głos ws. ustawy, która ma być procedowana w Sejmie zabrał Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 gościł na antenie Polskiego Radia. „Sądzę, że PiS powinien naszą ustawę przyjąć. Uważam, że nie będziemy bezpieczni, jeśli damy się traktować jak chłopiec na posyłki, jeśli nie pokażemy determinacji przy obronie interesu polskiego” – powiedział.

„Wpisaliśmy do naszego projektu zakaz podejmowania przez organy państwa czynności zmierzających do zaspokojenia roszczeń o mieniu bezspadkowym i nieważności, z mocy prawa, czynności podjętych wbrew temu zakazowi” – tłumaczył Paweł Kukiz.

„Jeśli w ustawie jest sankcja, to to czyni ją bardziej poważną” – dodał.

Więcej na ten temat W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.