Connect with us

Polska

Jan Śpiewak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? „Jestem bardzo zainteresowany współpracą”

Dodano

dnia

Wikimedia/RZYMAN DOJEŻDŻA

Jan Śpiewak, polski działacz społeczny i samorządowy, współtwórca Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, a od kwietnia 2017 roku prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, wyraził chęć współpracy z Pawłem Kukizem. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim na antenie Radia Plus przyznał, że liczy, iż niedługo dojdzie do spotkania między nim a liderem Kukiz’15.

„Oczywiście, jestem bardzo zainteresowany taką współpracą. Liczę na to, że niedługo uda nam się spotkać z Pawłem Kukizem i porozmawiać o Warszawie” – powiedział Śpiewak na antenie Radia Plus.

„Myślę, że jest potrzeba tego, by był kandydat z miasta, który rozumie miasto, który reprezentuje interesy mieszkańców Warszawy, nie partii politycznych i myślę, że z Pawłem Kukizem na tej płaszczyźnie możemy znaleźć porozumienie” – dodał.

Po słowach Śpiewaka w sieci natychmiast rozgorzała gorąca dyskusja. Internauci uważają bowiem, że słowa wypowiedziane przez warszawskiego działacza społecznego świadczą o tym, że to właśnie on może zostać kandydatem Kukiz’15 na prezydenta stolicy.

Kukiz: Streżyńska odmówiła, dobra kandydatura Śpiewaka

Podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM, Paweł Kukiz przyznał, że kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy mogła być była minister cyfryzacji w rządzie PiS, Anna Streżyńska. Polityk, która została odwołana przez Mateusza Morawieckiego z piastowanej przez siebie funkcji, nie chciała jednak wystartować w wyborach.

„Ma swoje zajęcia, jest troszeczkę tą polityką zniesmaczona” – powiedział.

„Z tych kandydatów, którzy są tacy dostrzegalni, że tak powiem, ta kandydatura Śpiewaka wydaje się być kandydaturą dobrą. Wydaje mi się, że to jest chłopak który przede wszystkim kocha miasto, i który byłby w stanie temu miastu się poświęcić” – dodał.

Źródło:
Radio Plus, 300polityka.pl, RMF FM

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.