Connect with us

Polska

Gawłowski oświadcza: nie wiedziałem, że w mieszkaniu świadczone były usługi wątpliwe moralnie

Dodano

dnia

Stanisław Gawłowski fot PO WC20
Stanisław Gawłowski fot PO WC20

Stanisław Gawłowski, poseł Platformy Obywatelskiej, który aktualnie przebywa w trzymiesięcznym areszcie, w związku ze stawianymi mu przez prokuraturę zarzutami, odniósł się do doniesień Radia Szczecin. Dziennikarz tej rozgłośni podał, iż w mieszkaniu, które wynajmuje polityk świadczone są usługi seksualne.

Oświadczenie odczytał dziennikarzom pełnomocnik posła PO, Rafał Wiechecki, po widzeniu z nim w Areszcie Śledczym w Szczecinie.

„Kategorycznie stwierdzam, że nie miałem żadnej wiedzy, aby w wynajmowanym mieszkaniu świadczone były przez najemcę usługi wątpliwe moralnie” – napisał Gawłowski.

Gawłowski podkreśla, że umowa najmu „została zawarta ponad dwa lata temu z kobietą w średnim wieku, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych”.

„Dochody z najmu były opodatkowane i ujawnione” w oświadczeniach majątkowych. Nie miałem żadnych sygnałów, informacji – i tym podobnych – o tym, że w wynajmowanym mieszkaniu dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości” – zapewniał osadzony w areszcie polityk.

Adwokat Gawłowskiego poinformował również, że podczas spotkania z posłem przekazane zostało mu pełnomocnictwo, na mocy którego do sądu skierowana zostanie sprawa, „co do naruszenia dóbr osobistych” przez Polskie Radio Szczecin i telewizję publiczną.

Doniesienia Radia Szczecin

Na stronie internetowej Radia Szczecin został opublikowany tekst, w którym jego autorzy, Tomasz Duklanowski oraz Kamil Nieradka, podają, iż w mieszkaniu wynajmowanym przez posła Stanisława Gawłowskiego świadczone są usługi seksualne.

„Prostytutki świadczą usługi w szczecińskim apartamencie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Radiu Szczecin udało się ustalić nieoficjalnie z trzech niezależnych źródeł, kto jest właścicielem nieruchomości” – czytamy na stronie internetowej rozgłośni.

Dziennikarze ustalili, że nierząd ma być prowadzony w trzypokojowym mieszkaniu w Śródmieściu.

„W oświadczeniu majątkowym Stanisława Gawłowskiego widnieje informacja o dochodach osiąganych przez posła Platformy Obywatelskiej z tytułu najmu wspomnianego mieszkania. Rocznie na konto polityka wpływa dokładnie 18 tysięcy 666 złotych” – informuje Radio Szczecin.

Żona Stanisława Gawłowskiego: mieszkanie wynajmowane agencji towarzyskiej nie należy do nas

Do całej sprawy, jeszcze zanim oficjalne oświadczenie wystosował Gawłowski, odniosła się małżonka aresztowanego posła. W krótkim komunikacie dla PAP stwierdziła, że mieszkanie, w którym funkcjonuje agencja towarzyska nie należy do jej męża.

„Mieszkanie wynajmowane agencji towarzyskiej nie należy do nas. Zdjęcie lokalu z ogłoszenia, na które powołują się lokalne media nie pochodzą z naszego mieszkania” – powiedziała Gawłowska i zapowiedziała, że wyciągnie konsekwencje prawne wobec dziennikarzy.

Protest polityków podczas programu na żywo

Informacja podana wcześniej przez Radio Szczecin została przedstawiona również na antenie Telewizji Publicznej. Wszystko za sprawą Michała Rachonia, który odczytał doniesienia szczecińskich dziennikarzy podczas prowadzonego przez siebie programu „Woronicza 17”.

Jego słowa oburzyły Andrzeja Halickiego z PO, Adam Struzika z PSL oraz Piotra Misiło z Nowoczesnej, którzy na znak protestu opuścili studio TVP Info.

Po wyjściu z budynku telewizji zorganizowali konferencję prasową, w trakcie której tłumaczyli swoją decyzję.

„Mieliśmy rozmawiać o marszu wolności, o proteście osób niepełnosprawnych, o tym ile zarabia Jarosław Kaczyński oraz dlaczego tak dużo obniżyli pensje parlamentarzystom, a pojawiła się informacja z polskiego Radia Szczecin. Ja jestem ze Szczecina i wielokrotnie redaktor naczelny tej stacji i dziennikarze podawali nieprawdziwe informacje, kłamali, zarówno na mój temat, na temat mojego kolegi, kandydata na prezydenta pana Sławomira Nitrasa” – powiedział Piotr Misiło.

„Pan redaktor Rachoń zamienił się w funkcjonariusza partyjnego, chyba nie wyszedł jeszcze z roli rzecznika PiS-u i zamienia ten program w taki jednostronny schemat okładania przedstawicieli opozycji” – dodał Struzik.

Źródło:
Onet.pl, Radio Szczecin, TVP Info

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.