Connect with us

Polska

Jarosław Kaczyński na temat ACTA2: Wolność będzie zachowana

Dodano

dnia

Jarosław Kaczyński/Fot. Andrzej Szmid/CC BY 2.0/Flickr
Jarosław Kaczyński/Fot. Andrzej Szmid/CC BY 2.0/Flickr

W sobotę południe odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku, na której poruszono między innymi kwestię wolności w Internecie i dyrektywy tzw. ACTA2  budzącej wiele zastrzeżeń.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił w sobotę, że PiS dokona takiej implementacji dyrektywy UE o prawie autorskim, aby wolność w Internecie została zachowana.

„Mamy dwa lata na implementację tych przepisów. Prawo i Sprawiedliwość dokona takiej implementacji, że wolność będzie zachowana. Bo Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności” – powiedział lider partii.

Dodał też, że od dzisiaj program PiS-u nie będzie nazywał się „piątka PiS”, lecz „piątka plus”.

„Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o piątce Prawa i Sprawiedliwości, lecz będziemy mówili o piątce plus” – zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Artykuł 11 ACTA 2: jakie konsekwencje niesie dla mediów i internautów?

Morawiecki: Drodzy internauci, jesteśmy z wami!

Również premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki odniósł się do dyrektywy unijnej dotyczącej prawa autorskiego.

„Ludzie z Koalicji Europejskiej, którzy mają usta pełne frazesów o wolności, zagłosowali przeciwko wolności w Internecie. Będziemy starali się to odkręcać, tak implementować, żeby było jak najwięcej tej wolności” – zadeklarował premier.

„Wszystkim naszym wspaniałym youtuberom, blogerom, influencerom, forumowiczom, internautom obiecuję: będziemy walczyć o wolność słowa w sieci. To jest dla nas niezbywalny imperatyw wolności gospodarczej. Drodzy internauci, jesteśmy z wami!” – dodał Mateusz Morawiecki.

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, znaną jako ACTA2. Za przyjęciem dyrektywy było 348 europosłów, przeciwko głosowało 274.

Więcej na temat ACTA2:

Parlament Europejski przyjął ACTA2

Źródło:
Oficjalny profil PiS na Facebooku
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.