Connect with us

Polska

Morawiecki: jeżeli Wielka Brytania złoży wniosek o przedłużenie brexitu, konstruktywnie go rozpatrzymy

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z unijnym negocjatorem ws. brexitu, Michelem Barnierem. Po spotkaniu szef polskiego rządu wygłosił przemówienie.

Mateusz Morawiecki przyznał, że znajdujemy się w kluczowym momencie, ponieważ niebawem dojdzie do kolejnego głosowania ws. brexitu w brytyjskim parlamencie. „To głosowanie przesądzi o losach brexitu. Dla nas podstawową sprawą jest to, żeby Wielka Brytania została w UE. My chcemy tego od samego początku i wielokrotnie namawiałem na to panią premier May, ale to są sprawy wewnętrzne społeczeństwa brytyjskiego, które rozstrzygnęło w referendum tak jak rozstrzygnęło” – powiedział premier.

Morawiecki dodał też, że aktualnie stoimy na rozdrożu, ponieważ w całej sprawie możliwe są dwa scenariusze. „Jeden to brexit bezumowny, którego staramy się uniknąć razem z przywódcami innych krajów. Dlatego podczas ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej daliśmy jeszcze kolejne możliwości. Jesteśmy też realistami i oczekujemy, że w przypadku głosowania negatywnego jesteśmy otwarci na przedłużenie procesu, na wniosek o przedłużenie procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej” – oświadczył.

Mateusz Morawiecki przyznał też, że jeżeli Wielka Brytania złoży wniosek ws. przedłużenia brexitu, wówczas zostanie on „konstruktywnie rozpatrzony”. „Jeśli Wielka Brytania złoży wniosek o kolejne przedłużenie, to konstruktywnie go rozpatrzymy, ponieważ bardzo ważne będzie to, w jaki sposób ten proces będzie zorganizowany” – powiedział szef polskiego rządu.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.