Connect with us

Polska

Kaczyński o roszczeniach: z wypowiedzi Cimoszewicza wynika, że mamy płacić

Dodano

dnia

Fot. Twitter/PiS

Jarosław Kaczyński wygłosił dziś oświadczenie, w którym poruszył m.in. wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza na temat amerykańskiej ustawy 447. Prezes PiS dodał również, że polski rząd na jakiekolwiek roszczenia się nie godzi i nie zamierza ich płacić, ponieważ podczas II wojny światowej to nasz kraj był ofiarą.

„Z wypowiedzi pana Cimoszewicza wynika, że powinniśmy wypłacić odszkodowania. Nikt z PO do tej pory się od tego nie odciął” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Nie godzimy się na żadne roszczenia. PiS jest jedyną gwarancją, że nie będziemy wypłacać odszkodowań” – dodał lider PiS.

„Wypłacenie odszkodowań byłoby poniżeniem nas samych, przyznaniem się do winy, do czegoś, co nie miało miejsca. To Niemcy napadli na Polskę, wymordowali prawie wszystkich polskich Żydów. Uratowani uratowali się dzięki Polakom” – powiedział.

Jarosław Kaczyński oświadczył również, że jedynie głosowanie na PiS jest gwarantem, iż wspomniane roszczenia nie zostaną wypłacone. Dodał również, że głos oddany na Koalicję Europejską oraz inne „mniejsze, ale wojownicze ugrupowania”, takiej pewności nie daje. „Nie godzimy się na roszczenia, nie mamy zamiaru niczego płacić – to Niemcy napadli na Polskę! Każdy kto głosuje na KE prowadzi do tego, że będziemy poddani kolejnym represjom ekonomicznym i Polska będzie poniżana” – powiedział prezes PiS.

Czytaj także: Patryk Jaki żąda wyjaśnień od Schetyny. Chodzi o wypowiedź Cimoszewicza na temat ustawy 447

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.