Connect with us

Polska

Kornel Morawiecki: Nie myślę o połączeniu z PiS, chcę współpracować i konkurować

SejmLog

Dodano

dnia

fot. SejmLog

Kornel Morawiecki był gościem radiowej „Trójki”, w której zdementował pojawiające się w mediach informacje o ewentualnym połączeniu Wolnych i Solidarnych z Prawem i Sprawiedliwością. Jak przekonuje „chce współpracować i konkurować”.

Jesteśmy drobną częścią Sejmu, jesteśmy strumyczkiem. Bardzo nam zależy, żeby być klubem. Chcielibyśmy, bo to jest większa powaga, większe możliwości. Budujemy też partię Wolni i Solidarni zewnętrznie. Nie, o połączeniu z PiS nie myślę. Myślę o tym, żeby z tą partią współpracować, konkurować, być twórczą opozycją” – mówił Kornel Morawiecki.

Morawiecki o synu – premierze

„Jak pytam kolegów, to jest cały czas wielka nadzieja w Polsce, więc jest trochę zmiana klimatu związana z premierem Morawieckim. Cały czas jest to określenie, że wszyscy wchodzą do polityki, żeby być bogatsi, a on wyjdzie z tej polityki biedniejszy niż wszedł do niej. Nie szuka swoich korzyści, tylko dobra Polski. Jest wykształcony, dba o Polskę, jakoś sobie radzi z tymi kryzysami, które są różnorodne” – mówił w programie III Polskiego Radia Kornel Morawiecki.

Ta ocena premiera jest bardzo dobra. Do końca tej kadencji oczywiście [że dotrwa]. Daj Boże, żeby dotrwał. Chcę, żeby dotrwał z jeszcze lepszym rezultatem, żeby mu się powodziło, żeby nie musiał się tylko starać o to, żeby te pożary, problemy łagodzić, tylko żeby rzeczywiście poprawiał nasz byt, gospodarkę” – dodawał Kornel Morawiecki.

„Premier to jest wielka funkcja. Jak byłem na jego niektórych przemówieniach z okazji Marca’68, to uważam, że te mowy były dobre, ale za długie. Chciałbym, żeby to było prostsze przesłanie, żeby premier nie mówił jak ekspert finansowy, nie jak wykładowca. [Powinien mówić] prościej, bardziej surowo, do zwykłych ludzi, bo on trochę mówi jak do ekspertów, do ludzi swojego pokroju, a to nie o to chodzi” – podkreślał.

 

Zatrzymać aborcję czy zostawić kompromis?

„Mnie się wydaje, że ten kompromis, który jest, jest najwłaściwszy. Nie ruszajmy tej sprawy, bo nie dojrzeliśmy jeszcze do poważnej dyskusji. Ja rozumiem nawet tych protestujących troszeczkę: czy zmuszać matkę, która nosi płód niezdolny do życia, skazany na cierpienie i śmierć, czy to jest właściwe, czy niewłaściwie – taką dyskusję powinniśmy zacząć prowadzić. Nie spieszmy się z podejmowaniem tego projektu Zatrzymaj aborcję” – mówił w radiowej Trójce Kornel Morawiecki.

Źródło:
Polskie Radio Program III

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.