Connect with us

Polska

Leszek Miller chwali Schetynę: wykonał gigantyczną pracę

Dodano

dnia

Leszek Miller/fot. SejmLog

Leszek Miller, był szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gościł w programie Konrada Piaseckiego na antenie TVN24. Podczas rozmowy chwalił Grzegorza Schetynę.

Leszek Miller chwalił Grzegorza Schetynę za udaną próbę połączenia środowisk opozycyjnych i zbudowanie Koalicji Europejskiej. Były premier przyznał, że lider PO wykonał gigantyczną pracę. „Grzegorz Schetyna wykonał niezwykłą, gigantyczną pracę. Dlatego że wśród wielu partii politycznych znalazł wspólny mianownik i minimum programowe, które pozwala na skonstruowanie tej koalicji. Połączy nas minimum programowe dotyczące dalszych losów Unii Europejskiej i roli Polski w tych przemianach. To będzie najważniejsze” – powiedział.

Miller dodał, że sam fakt powstania Koalicji Europejskiej jest sukcesem Grzegorza Schetyny oraz pozostałych liderów partii koalicyjnych. „Trzy jedynki to nie jest dużo, ale jeżeli dodamy do tego trzy jedynki dla PSL, to widać, jak bardzo Grzegorz Schetyna chciał stworzyć pewne koncesje dla koalicji. To po prostu interes koalicyjny, który w tym przypadku jest także interesem naszego kraju, interesem Polski” – oświadczył.

Przypomnijmy, że wcześniej w podobnym tonie na temat Schetyny wypowiadał się były prezydent, Bronisław Komorowski. „Sprawy idą w dobrą stronę. Grzegorz Schetyna, różne ma opinie, ale naprawdę zrobił rzecz wielką i za to trzeba go chwalić, być mu wdzięcznym. Doprowadził do porozumienia liczących się sił politycznych proeuropejskich, prodemokratycznych” – mówił były prezydent na antenie RMF FM.

Czytaj także: Bronisław Komorowski: Schetyna zrobił rzecz wielką

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.