Connect with us

Polska

PSL przeciwko dyrektywie zwanej „ACTA 2”

Dodano

dnia

Fot. Flickr/PSL

Władysław Teofil Bartoszewski, który z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego wystartuje z list Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przyznał, że Ludowcy nie popierają dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym zwanej „ACTA 2”.

Władysław Teofil Bartoszewski, syn Władysława Bartoszewskiego, będzie reprezentował PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jako reprezentant Ludowców gościł on w niedzielnym programie „Woronicza 17” emitowanym na antenie TVP Info. Podczas dyskusji przyznał, że PSL będzie głosował przeciwko unijnej dyrektywie o jednolitym rynku cyfrowym zwanej przez internautów „ACTA 2”.

„PSL jest przeciw tej dyrektywie, nasi europosłowie są przeciwni ACTA2. Nie ma zgody na wprowadzanie algorytmów wprowadzających cenzurę. PSL jest za tym, żeby tego przypilnować” – powiedział Władysław Teofil Bartoszewski.

Przypomnijmy, że wcześniej przeciwko artykułowi 13 dyrektywy opowiedziała się Platforma Obywatelska, której europosłowie we wrześniowym głosowaniu byli „za” wprowadzeniem nowego prawa w internecie.

Czytaj także: Platforma Obywatelska przeciwko artykułowi 13 dyrektywy „ACTA 2”

Przeciwko dyrektywie w całości jest polski rząd, który nie poparł projektu na szczeblu unijnym. Sprzeciw naszych władz nie miał jednak wpływu na dalsze prace nad dyrektywą. Ostateczne głosowanie w tej sprawie odbędzie się we wtorek 26 marca w Parlamencie Europejskim.

Źródło:
TVP

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.