Connect with us

Polska

Lubnauer o cięciach wynagrodzeń dla posłów. „Mam duże wątpliwości”

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer/fot. SejmLog
Fot. SejmLog

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, skomentowała propozycję Jarosława Kaczyńskiego, który poinformował, że do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Polityk partii opozycyjnej podkreśla, że ma duże wątpliwości, co do potrzeby wprowadzania tego typu rozwiązań.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński podkreślił, że już przed wyborami wskazywał, iż „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. „Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie nagród w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne” – powiedział.

Na tym jednak nie koniec. Kaczyński poinformował również, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20% pensji poselskich i senatorskich.

Zdaniem Katarzyny Lubnauer to zły pomysł. „Mam duże wątpliwości co do tego, czy posłom należą się obniżki” – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info.

Przewodnicząca Nowoczesnej odpowiadając na propozycję prezesa PiS zasugerowała, by partia rządząca zajęła się podwyżkami dla pracowników sfery budżetowej. „Chciałabym, by burmistrzami, prezydentami, posłami, wiceministrami byli fachowcy, czyli ludzie, którzy rzeczywiście znają się na swojej pracy, są menadżerami, którzy poza polityką całkiem dobrze zarabiali. To czysta demagogia, jeżeli próbuje się ograniczyć ich zarobki. Rozumiem, że PiS spodziewa się klęski w samorządach” – oświadczyła.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.