Connect with us

Polska

Marek Jakubiak komentuje doniesienia o przynależności do PZPR

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0
Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0

Marek Jakubiak skomentował w rozmowie z „Super Expressem” doniesienia o swojej przynależności do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W sieci pojawił się bowiem dokument sugerujący, iż poseł mógł należeć do partii.

„Super Express” podaje, że ostatnio w sieci pojawił się dokument z nazwiskiem i wizerunkiem Marka Jakubiaka. Pochodzi on z Instytutu Pamięci Narodowej i jest wnioskiem paszportowym. Wynika z niego, iż Marek Jakubiak należał do PZPR.

Dziennikarze gazety postanowili skontaktować się z byłym posłem Kukiz’15 i u źródła dowiedzieć się, czy ten faktycznie należał do PZPR. Marek Jakubiak oświadczył, że do komunistycznej partii nigdy nie należał, a wniosek paszportowy składał pod koniec odbywania służby wojskowej. Polityk przyznaje, że wpisał, iż był członkiem partii jedynie po to, by uzyskać paszport. Jak twierdzi, myślał, że taka deklaracja pomoże mu w zdobyciu dokumentu.

W dalszej części wypowiedzi poseł stwierdził, że nie chciał być członkiem partii, był natomiast w wojsku.

– Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek został członkiem PZPR. Jestem w trudnej sytuacji, bo głupowato to brzmi. To skomplikowane lata – powiedział Marek Jakubiak.

Poseł dodał też, że w PRL zabroniono mu studiować, założono również teczkę. Paszportu zaś ostatecznie nie dostał.

– Byłem, nie byłem (w partii – przy. red.). Nie wiem, no trudna sytuacja – powiedział.

LINK do źródła.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.