Connect with us

Polska

Marek Magierowski: dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia

Dodano

dnia

Marek Magierowski / fot. MSZ
Marek Magierowski / fot. MSZ

Wczoraj media obiegła informacja, że Marek Magierowski, ambasador Polski w Izraelu, został zaatakowany. Teraz głos w całej sprawie zabrał sam zainteresowany.

Marek Magierowski został zaatakowany we wtorek w pobliżu polskiej ambasady w Tel Awiwie. Polski ambasador zrobił zdjęcie mężczyzny i bezzwłocznie zgłosił sprawę na policję oraz do izraelskiego MSZ. Napastnik jest już zatrzymany.

Magierowski był zaskoczony atakiem. Według jego relacji mężczyzna miał wykrzykiwać w jego kierunku „Polak, Polak”.

Głos ws. ataku, którego ofiarą padł Marek Magierowski, zabrał dziennikarz, Marcin Makowski. Opublikował on wpis na Twitterze, w którym podał tożsamość mężczyzny, który miał napaść polskiego ambasadora w Izraelu. „Zatrzymany za atak na @mmagierowski to Arik Lederman – znany w Izraelu architekt” – napisał Makowski na Twitterze.

Czytaj więcej: Polski dziennikarz ujawnił, kto zaatakował Marka Magierowskiego

Marek Magierowski: dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia

Głos ws. ataku na swoją osobę zabrał sam zainteresowany. Magierowski opublikował wpis na Twitterze, w którym odniósł się do wydarzeń z wtorku.

„Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia. Dziś rano przemawiałem na konferencji poświęconej medycynie w czasie Holocaustu. Po południu spotkałem się z potomkami Żydów z Włodawy. Wiele wspaniałych opowieści o Polakach ratujących ich rodziców i dziadków. Pracujemy dalej, bez zmian” – napisał ambasador Polski w Izraelu.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.