Connect with us

Polska

Paweł Kukiz o zdjęciu projektu ustawy ANTY-447: winę ponosi PiS

Dodano

dnia

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz zabrał głos ws. zdjęcia z obrad Sejmu projektu dotyczącego ustawy 447. Lider Kukiz’15 opublikował wpis w serwisie Facebook.

„W związku z tym, że marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów, opinii do ustawy Kukiza w związku ze sprawą roszczeń, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu. Obrady Sejmu zostały skrócone. Będą trwały dwa dni” – powiedziała Beata Mazurek podczas konferencji prasowej.

„Jak już pisałem – z porządku obrad Sejmu zdjęty został nasz projekt ustawy anty 447. Marszałek Sejmu, Beata Mazurek, argumentowała tę decyzję tym, iż ” marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów, opinii do ustawy Kukiza”. To oczywiście tylko wymówka, bo żaden dokument nie był wymagany do tego, aby projekt można byłoby odsunąć od obrad Sejmu i poddać go pierwszemu czytaniu” – napisał Paweł Kukiz komentując decyzję Marszałka Sejmu.

„No chyba, ze pani Marszałek chodziło o brak opinii rządu, którą zwyczajowo przedstawia się po pierwszym czytaniu i pracy w komisjach (lecz nie jest to wymóg konieczny). Ale nawet jeśli uznalibyśmy, że ze względu na rangę ustawy ten wymóg powinien być spełniony, to i tak winę ponosi PiS, bo przecież rząd jest tylko i wyłącznie przez nich sformowany i to właśnie ten rząd nie dostarczył <<wymaganych dokumentów>>” – dodał.

Czytaj także: Paweł Grabowski (Kukiz’15) o ustawie „447”: Rząd i politycy PiS pogrzebali wszelką wiarygodność

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.