Connect with us

Polska

Oficjalnie: 12 czerwca spotkanie Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/The White House

Biały Dom oficjalnie poinformował, że spotkanie Par Prezydenckich Polski i Stanów Zjednoczonych odbędzie się 12 czerwca w Waszyngtonie.

„Wizyta będzie potwierdzeniem wieloletnich historycznych i kulturalnych więzi między Stanami Zjednoczonymi i Polską, ważnych zwłaszcza w kontekście obchodzonej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej” – napisano w komunikacie.

Szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski oznajmił, że Andrzej Duda 12 czerwca spędzi cały dzień w Waszyngtonie, a 13 czerwca rozpocznie wizytę gospodarczą na Zachodnim Wybrzeżu, która obejmie stany Teksas i Nevadę a także Dolinę Krzemową w Kalifornii. Prezydentowi będzie towarzyszyła grupa przedsiębiorców i przedstawicieli start-upów.

Podczas rozmowy z Trumpem Andrzej Duda ma poruszyć m.in. kwestię budowy tzw. „Fort Trump”, czyli amerykańskiej bazy na terenie naszego kraju. Wiadomo też, że nasz prezydent chciałby podjąć temat rozbudowy wschodniej flanki NATO, w skład której wchodzi Polska.

Nieoficjalnie mówi się, że we wrześniu 2019 roku z rewizytą miałby przylecieć Donald Trump. Póki co, nie wiadomo jednak czy to nastąpi. Jest to bowiem niepotwierdzona informacja.

Czytaj także: PR24: Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.