Connect with us

Polska

Witold Waszczykowski: nie ma żydowskich roszczeń

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Zwez/SMC

Witold Waszczykowski, były szef MSZ w rządzie PiS, był gościem Roberta Mazurka na antenie radia RMF FM. Podczas rozmowy polityk przyznał, że „nie ma żadnych żydowskich roszczeń”.

„Została w sposób histeryczny podniesiona kwestia jakichś rzekomych implikacji ustawy 447 wobec Polski. To jest tylko decyzja Kongresu i decyzja prezydenta amerykańskiego, żeby opracować raport, jak wygląda proces restytucji” – oświadczył podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem Witold Waszczykowski.

„U nas proces restytucji jest rozwiązany. Nie ma ustawy restytucyjnej. Nie stać nas w tej chwili, żeby płacić rekompensaty wszystkim, którzy utracili mienie. Jest indywidualna ścieżka sądowa otwarta” – powiedział. „Nie ma potrzeby wzmacniać teraz prawa. Prawo pozwala na restytucję w sposób indywidualny. Mienie bezspadkowe, której dotyczy ta kwestia jest uregulowane od paru tysięcy lat – przechodzi na Skarb Państwa” – dodał.

Witold Waszczykowski oświadczył również, że „nie ma żydowskich roszczeń”. Robert Mazurek, który prowadził rozmowę, zdziwił się na takie postawienie sprawy. Waszczykowski wyjaśnił więc, że żadnych roszczeń wobec Polski nie ma państwo Izrael, zaś dziennikarz przypomniał mu, że takowe roszczenia pod adresem Polski wysuwają niektóre żydowskiego środowiska. „Środowiska mogą sobie dyskutować na ten temat. Oficjalnie żadnych roszczeń nie ma” – powiedział były szef polskiego MSZ.

Czytaj także: Projekt Kukiz’15 nt. ustawy 447 zdjęty z obrad Sejmu

Cała rozmowa W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.