Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. słów szefa izraelskiego MSZ

Dodano

dnia

Morawiecki Duda/fot. W. Kompała / KPRM
Morawiecki Duda/fot. W. Kompała / KPRM

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. słów Israela Katza, szefa izraelskiego MSZ. Ten w rozmowie z telewizją i24NEWS mówił m.in. o to, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

– Nasz premier wyraził się jasno (chodzi o słowa Benjamina Netanjahu, które zacytował „Jerusalem Post”). Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy – powiedział minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz.

– Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca. Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – dodał.

Głos ws. słów Israela Katza zabrał premier Mateusz Morawiecki, który przyznał, że jeżeli Izrael stanowczo nie zareaguje, wówczas Jacek Czaputowicz nie uda się na Szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Jerozolimy. Wcześniej swój wyjazd odwołał szef polskiego rządu.

– Czekamy na stanowczą reakcję na rasistowskie słowa szefa MSZ Izraela. Jeśli nie będzie reakcji, będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale min. Czaputowicz również nie uda się do Izraela – powiedział Mateusz Morawiecki.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.