Connect with us

Polska

Mikołaj „Jaok” Janusz odszedł z TVP. Zamieścił wpis na TT

Dodano

dnia

Fot. YouTube/NamZależy.pl

Mikołaj „Jaok” Janusz, znany internetowy reporter, odszedł z Telewizji Polskiej. Poinformował o tym za pośrednictwem serwisu Twitter, gdzie umieścił autorski wpis.

Mikołaj „Jaok” Janusz, jeden z twórców kanału YouTube o nazwie pyta.pl, od kilku miesięcy pracował dla TVP. Janusz był jednym z komentatorów programu „W tyle wizji” emitowanego na antenie TVP Info. Na potrzeby programu przygotowywał również reportaże z rozmaitych demonstracji oraz pikiet.

8 maja „Jaok” poinformował jednak, że odchodzi z telewizji publicznej. Opowiedział o tym za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego w serwisie Twitter.

„Nie zgadzam się na: obmacywanie, agresję, obrażanie mojej matki, resztę waszych kłamstw. Teraz będę reagował adekwatnie do sytuacji. W dniu dzisiejszym o godzinie 17 złożyłem legitymacje prasową i nie jestem już dziennikarzem TVP. Widzimy się” – napisał Janusz na Twitterze.

O sprawie informuje również branżowy portal press.pl. Jego redaktorzy twierdzą, że wpis „Jaoka” związany jest z wydarzeniem, do którego doszło podczas wiecu poparcia dla Elżbiety Podleśnej. Wówczas Janusz próbował wyrwać jednemu z demonstrantów tęczową flagę.

Więcej TUTAJ.

Jest to jednak informacja niepotwierdzona. Z komentarzy pod wpisem Janusza wynika zaś, że powyższa sytuacja mogła być zwykłą „ustawką”. Jaki jest prawdziwy powód rezygnacji Janusza z pracy w TVP? Tego w tym momencie nie wiadomo. Będziemy śledzić temat.

Czytaj także: Tusk: Polska będzie wolnościowa, póki nikt nikogo nie będzie więził za myśli czy artystyczną wrażliwość

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.