Connect with us

Polska

PO chce nadzwyczajnego posiedzenia komisji spraw wewnętrznych

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Cezary Tomczyk oraz Sławomir Nitras, posłowie PO, ogłosili podczas konferencji prasowej, iż domagają się nadzwyczajnego posiedzenia komisji spraw wewnętrznych. Chodzi o zatrzymanie Elżbiety Podleśnej, kobiety, która przerobiła wizerunek Matki Boskiej umieszczając nad jej głową tęczę.

„Stawiamy tezę, że były naciski na prokuraturę ze strony ministra Brudzińskiego, ze strony funkcjonariuszy PiS-u, bo nie funkcjonariuszy państwa polskiego, żeby prokuratura tej pani postawiła zarzuty” – powiedział Sławomir Nitras podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej.

Nitras dodał, że „żyjemy w państwie, w którym na wiecu politycznym wydaje się instrukcje, co do działań państwa”. „Później funkcjonariusze PiS-u przebrani za funkcjonariuszy publicznych, instruują policję i prokuraturę, co te organy mają robić. To jest użycie organów państwa polskiego przeciwko polskim obywatelom” – powiedział.

Posłowie PO wezwali również do zorganizowania nadzwyczajnego posiedzenia komisji spraw wewnętrznych. „Ta sprawa wymaga poważnego wyjaśnienia, dlatego wnioskujemy o nadzwyczajne posiedzenie komisji spraw wewnętrznych i administracji, żeby minister mógł wyjaśnić, w jaki sposób doszło do przekroczenia uprawnień. Od tej informacji będziemy uzależniali dalsze kroki prawne” – stwierdził Cezary Tomczyk.

Czytaj także: PR24: Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.