Connect with us

Polska

Nowa propozycja rządu dla strajkujących nauczycieli. Jest odpowiedź ZNP

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Pixabay

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, za pośrednictwem Twittera ogłosił nową propozycję, którą strajkującym nauczycielom przedstawił rząd. Dworczyk przyznał, że chciałby, aby nauczyciele zawiesili swój protest.

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Spór trwa pomiędzy ZNP i FZZ a rządem. Obie strony nie mogą dojść do porozumienia ws. podwyżek dla nauczycieli. Oficjalne porozumienie parafowała jedynie oświatowa „Solidarność”. Podpisał je jej lider, Ryszard Proksa, któremu natychmiast wytknięto, iż kandydował do Rady Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Sławomir Broniarz, szef ZNP, przyznał, że centrale związkowe nie zdecydują się na podpisanie tego samego porozumienia, co „Solidarność”. Lider związku za każdym razem podkreślał, że nauczyciele liczą na nowe propozycje ze strony rządzących.

Strajk nauczycieli. Nowa propozycja rządzących

Na to, że strajk nauczycieli się zakończy liczy szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Za pośrednictwem Twittera poinformował on o nowej propozycji, którą podczas czwartkowego spotkania z ZNP i FZZ przedstawił rząd.

„Dobro młodzieży jest najważniejsze dlatego rzad proponuje: podwyżka od 1 września 2020 r – 250 zł dla nauczyciela dyp. przy założeniu wzrostu tygodniowego czasu pracy z uczniami o 90 minut!” – napisał Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii premiera dodał, że liczy na to, iż strajk nauczycieli zostanie zawieszony. „Apelujemy o zawieszenie strajku i przyprowadzenie matur” – napisał Dworczyk.

Dworczykowi odpowiedzieli przedstawiciele ZNP. „Trwa drugi tydzień strajku. Rząd zaproponował dziś strajkującym nauczycielom zwiększenie pensum o 2 godziny i proporcjonalne podniesienie pensji zasadniczej o ok. 125 zł w przypadku nauczyciela dyplomowanego od września 2020 roku” – czytamy.

Do porozumienia kolejny raz nie doszło. Beata Szydło, wicepremier, przyznała, że stanowisko związkowców „jest mocno usztywnione”.

Czytaj także: Paweł Kukiz: Broniarz kojarzy mi się z Kijowskim bez kucyka

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

2 komentarze

2 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.