Connect with us

Polska

PiS publikuje nowy spot. „#POgarda czy #PolitykaProspołeczna?”

SejmLog

Dodano

dnia

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot przedwyborczy. Partia rządząca uderza w nim w Platformę Obywatelską oraz jej koalicjantów.

Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości został opublikowany w sieci 12 marca. W nagraniu, które znalazło się na profilach społecznościowych partii rządzącej widzimy wypowiedzi m.in. polityków PO oraz Nowoczesnej, którzy krytykują niektóre rozwiązania socjalne partii rządzącej.

Wśród osób, których wypowiedzi umieszczono w spocie znajdują się m.in. Joanna Mucha, Julia Pitera, Jacek Rostowski, Krzysztof Mieszkowski oraz Dariusz Joński.

Spot przygotowany przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości został zatytułowany „#POgarda czy #PolitykaProspoleczna?”.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, podczas ostatniej konwencji partii rządzącej zapowiedział rozwinięcie programu 500+. Przyznał, że od teraz 500 złotych przyznawane będzie także na pierwsze dziecko. Polityk zapowiedział również wypłacenie emerytom trzynastej emerytury oraz odbudowanie sieci połączeń PKS.

Czytaj także: Morawiecki w „SE”: trzynasta emerytura będzie wypłacana co roku

O trzynastej emeryturze mówił również Mateusz Morawiecki, który w rozmowie z „Super Expressem” stwierdził, że istnieje możliwość, iż trzynasta emerytura będzie wypłacana, co roku. Wcześniej Beata Szydło ogłosiła zaś, że świadczenie otrzymają również renciści.

„<<Emerytury plus>> nie było rok temu z tego samego powodu, dlaczego nie było 500+ na każde dziecko. Otóż, zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy. Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić” – powiedział premier, który dodał, iż „trzynastki” wypłacane będą od 1 maja. Na konto emerytów oraz rencistów trafi 1100 złotych brutto.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.