Connect with us

Polska

Poseł Nitras ponownie z niższą pensją. „Bezprawie typowe dla PiS”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Poseł Sławomir Nitras poinformował na profilu społecznościowym, że kolejny raz obniżono mu pensję poselską. To nie pierwszy raz, kiedy poseł Platformy Obywatelskiej otrzymuje kary za swoje zachowanie.

„Prezydium Sejmu jest manipulacją ze strony Marka Kuchcińskiego. Za karą głosują tylko 3 osoby. Kuchciński, Mazurek, Terlecki. Przy wyniku 3:3 pan Kuchciński stwierdza, że jego głos w tej sytuacji przesądza. Bezprawie typowe dla PiS”

– napisał poseł Nitras.

 


 

„Ze sporządzonego sprawozdania stenograficznego wynika, że poseł Sławomir Nitras przerywał wystąpienie Prezesa Rady Ministrów 32 razy. Marszałek Sejmu, tuż po zakończeniu wystąpienia premiera – na podstawie art. 175 ust. 2a Regulaminu Sejmu – stwierdził, że poseł Nitras swoim zachowaniem naruszył powagę Sejmu”

– głosił komunikat Centrum Informacyjnego Sejmu.

Nitras na cenzurowanym

W czerwcu 2018 roku Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej, informował za pośrednictwem Twittera, że wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, nie wyraził zgody na jego wyjazd do Turcji, gdzie miał uczestniczyć w misji obserwacyjnej podczas wyborów prezydenckich organizowanej przez OBWE. Nitras umieścił na Twitterze oficjalny dokument, w którym znajduje się uzasadnienie dotyczące niewyrażenia zgody na wyjazd posła PO do Turcji.

„Miesiąc pan Terlecki musiał czekać, ale się doczekał. Zemsta mu smakuje zapewne. Dostałem kolejną karę. Na 3 miesiące obcięto mi pół pensji. Ta kara to nadużycie władzy. Podobnie jak zakaz uczestnictwa w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. To wszystko to dorobek jednego, wczorajszego dnia w Sejmie. Oceniam to jako dowód paniki, bezsilności i niskich walorów intelektualnych pana Terleckiego, jak również samego pana Kuchcińskiego”

– pisał wówczas.

Źródło:
Sławomir Nitras/Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.